Çevre Dostu Lojistik

Ticaretin uluslararası alanda yaygınlaşması ile birlikte ülkeler, temel ihtiyaç ve sektörel bazda talep ettikleri ürünleri farklı ülkelerden temin etme yoluna girmelerini zorunlu hale getirmiştir. Günümüzde uluslararası ticaretin yaygınlaşmasıyla birlikte lojistik hizmetlerine olan ihtiyaçta beraberinde artmıştır. Lojistik alanında hizmet veren şirketimiz, uluslararası kalite standartlarına uygun olarak faaliyetlerini yürüterek yaptığımız tüm hizmetlerde müşteri memnuniyeti ön plandadır.

%100 müşteri memnuniyeti esas alınarak güvenilir, hızlı, zamanında teslim ve uygun fiyat garantisi ile faaliyet sürdürmekteyiz. Hizmet verdiğimiz sektörde, en temel önceliğimiz çevre dostu lojistik kapsamında sürdürülebilir ve atık oluşumunu ortadan kaldırarak döngüsel ekonomi ilkeleriyle hareket etmektir. Çevre dostu lojistik hizmetlerimizle, emisyonları sıfıra indirme ve işletmemizi sürdürülebilir hale getirmek için kendini yenileyen ve güncelleyen dinamik bir yapıya sahibiz.

Lojistik Faaliyetlerinde Çevresel Etkilerin Sürece Dâhil Edilmesi

Ürünlerin tedarik zinciri boyunca tüm aşamalarda, bir bütünlük içerisinde her türlü bilginin kaynağı ve hizmetin paylaşıldığı lojistik sürecinde, yapılan hizmetin doğru planlamayla ve çevresel etkilerini göz önünde bulundurarak yapılması önem arz eder. Özellikle hammadde, üretim, dağıtım, tüketim olmak üzere her bir aşama lojistik faaliyetlerinin en temel unsurlarıdır.

Yük taşımacılığı, depolama, malzeme kullanımı, envanter yönetimi gibi süreçlerde temel amaç; müşteri gereksinimlerini karşılayabilecek bir faaliyet ortaya koyabilmektir. Taşımacılıkta, çevreye uygun ürünler ve hizmetler geliştirilmesi ve bu alanda bir konsept oluşturulması, yapılan hizmetin her aşamasında bu ilkelerle hareket eden şirketimiz; taşımacılık sektöründe kendini geliştiren ve çevre dostu lojistik sektöründe akılcı, yenilikçi bir yol benimsemiştir.

Çevre Dostu Faaliyetlerimizde Dikkat Ettiğimiz Hususlar

Uluslararası lojistik hizmetinde faaliyet gösteren köklü bir geçmişe sahip, deneyim ve tecrübesi ile tercih edilen ilk adres olan şirketimiz; çevre dostu lojistik faaliyetleri ile birçok avantaj ve kazanımları sunar. Bu kazanımlardan bazıları şunlardır:

  • Ürünlerin nakliyesinde genellikle büyük gruplar halinde ürünlerin taşınması yolu tercih edilir.
  • Üretim ve sevkiyat için çevreye zarar vermeyen, taşıma sırasında araçların çevreye olan olumsuz etkilerini minimum düzeye indirmek amacıyla çevre dostu yakıtlı araçlar kullanılır.
  • Ürünlerin ambalajında, geri dönüşümlü malzemeler kullanılır.
  • Ulaşım ve dağıtım sistemlerinde, çevreyle uyumlu ve olumsuz etkileri ortadan kaldıracak bir sistem geliştirilmiştir.
  • Taşıma işlemlerinin yapıldığı araçlarda, gürültü ve ses önleyici mekanizmalar araçlara takılmıştır.
  • Ürünlerin paketlenmesi işlemlerinde, mümkün olduğunca optimum malzeme kullanılarak israfın önüne geçilir.
  • Çevre dostu geri dönüşüm esasları ile hareket edilir.

Hizmetlerimizde Çevresel Duyarlılık

Şirketimiz; transit taşımacılık, mahrecine iade, özel kargo, uçak kiralama hizmetleri olmak üzere lojistik sektöründe en önemli önceliğimiz çevresel duyarlılıktır. Uluslararası lojistik hizmetlerinde; iklime zararsız, karbon göstergeli, çevre dostu depolama, atık geri dönüşümü, çevre dostu paketleme ve çevre dostu taşımacılık olmak üzere yaptığımız her faaliyette çevre dostu duyarlılığınız en üst seviyededir. Hizmet almak için 7/24 saat şirketimiz müşteri hizmetlerini arayabilir ve ulaşmak istediğiniz bilgiler hakkında tarafınıza detaylı bilgilendirme yapılır.